جشنواره آموزشی شهید مطهری

با گرامیداشت یاد و خاطره استاد گرانقدر شهید مطهری، نماد علم و ایمان، جشنواره آموزشی شهید مطهری به منظور شناسایی، انتخاب و قدردانی از فرآیندهای برتر آموزشی و همچنین شناسایی و معرفی برنامه‌ها، فرآیندها و دستاوردهای اثربخش و نوین آموزشی و ایجاد بستر تبادل تجربیات و کمک به ارتقاء کیفیت آموزشی در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می گردد.

پانزدهمین جشنواره شهید مطهری همزمان با بیست و سومین همایش کشوری آموزش پزشکی در تاریخ 28 لغایت 30 اردیبهشت سال 1401 به صورت ترکیبی (مجازی- حضوری) در دانشگاه علوم پزشکی ایران، برگزار می شود. بر همین اساس از کلیه اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دعوت می‌شود فرایندهای آموزشی خود را که دارای شرایط زیر می باشد به مرکز مطالعات دانشگاه ارسال نمایند.

1) فرآیندهای ارسالی می بایستی در یکی ازحیطه های شش گانه زیر باشند:

الف- تدوین و بازنگری برنامه های آموزشی

ب- یاددهی ویادگیری

ج- ارزشیابی آموزشی (دانشجو، هیات علمی وبرنامه)

د- مدیریت ورهبری آموزشی

ذ- یادگیری الکترونیکی

ر- طراحی وتولید محصولات آموزش

 

2) فرآیندهای برتر کشوری ادوار گذشته، واجد شرایط برای شرکت در جشنواره دانشگاهی سال های بعد نخواهند بود.

 

3) ارائه نامه تأییدیه رئیس یا معاونت آموزشی دانشکده مبنی بر اجرا شدن فرآیند ضروری است و دو نیمسال از اجرای آن گذشته باشد. 

 

4) فرآیندها و دستاوردهای آموزشی در دانشگاه توسط کمیته علمی جشنواره براساس شاخص های تعیین شده توسط کمیته علمی و با توجه به فرمهای ارزشیابی بررسی و انتخاب می شوند.

5) صاحبان فرایندهای آموزشی  باید نسبت به معرفی فرآیندها و دستاوردهای آموزشی مطلوب خود اقدام نمایند.

6) اطلاعات مربوط به فرآیندهای معرفی شده باید در قالب فرم ثبت اطلاعات فرآیند ارسال شود.

7) به منظور رعایت عدالت و صحت اطلاعات ارائه شده به داوران، در جشنواره چهاردهم لازم است صاحبان فرایند برتر دانشگاهی علاوه بر مستنداتی که در سنوات قبل تهیه و ارسال می‌کردند، یک فایل پاورپوینت صداگذاری شده به مدت 3 دقیقه حداکثر با حجم 8 مگابایت برای معرفی فرایند خود تهیه نمایند. قابل ذکر است این فایل برای معرفی فرایند در کمیته‌های تخصصی و هیأت داوران مورد استفاده قرار می‌گیرد و لذا دقت کافی در تهیه این فایل (از نظر کیفیت صدا و محتوای اسلایدها) می‌تواند به ارائه مؤثر فرایند و نکات برجسته آن برای داوران در کلیه مراحل داوری کمک نماید.

8) با توجه به اعمال محدودیت حداکثر 4000 کلمه برای متن اصلی گزارش فرایند در سامانه، موضوع به اطلاع صاحبان محترم فرایندها رسانده شود تا در تهیه متن اصلی گزارش فرایند، این مورد را رعایت فرمایند. بدیهی است ثبت گزارش‌های بیش از چهار هزار کلمه در سامانه امکان پذیر نمی‌باشد. البته این محدودیت شامل حال ضمائم و مستندات همراه نمی‌باشد.

 

9) هر فرایند ارسالی بايد حاوي مجموعه همراه (به صورت فايل) باشد كه كليه اطلاعات ضروري براي داوری را فراهم و ارزيابي ‌آن را تسهیل نماید.

 

10)  نظر به اهمیت تکمیل جدول شماره 6 و ضرورت امضای آن توسط کلیه صاحبان و همکاران فرایند، خواهشمند است از فایل جداگانه جدول 6 پیوست این نامه برای تکمیل اطلاعات و امضای صاحبان/همکاران استفاده نموده و پس از تکمیل آن، فایل تکمیل شده را اسکن و به صورت فایل PDF ارائه نمایند.

 

لذا با توجه به مصوبه کمیته علمی جشنواره آموزشی دانشگاهی و کشوری شهید مطهری، تمامی فرآیندها،‌ فعالیت‌ها و محصولات آموزشی ارسال شده توسط اعضای محترم هیات علمی و افراد فعال در زمینه آموزش علوم پزشکی، مورد داوری قرار خواهد گرفت و فرآیندهای برتر و مطلوب دانشگاهی از بین آنها انتخاب خواهند شد. ضمن تقدیر از فرآیندهای برتر دانشگاهی در روز جشنواره دانشگاهی، فرآیندهای برتر دانشگاهی جهت شرکت در جشنواره کشوری معرفی خواهد شد.


برنامه عملیاتی مرکز در برگزاری جشنواره آموزشی شهید مطهری

خبر برگزاری مراسم تقدیر فرایندهای برتر درون دانشگاهی پانزدهمین جشنواره شهید مطهری

خبر برگزاری مراسم تقدیر فرایندهای برتر درون دانشگاهی سیزدهمین جشنواره شهید مطهری

اطلاعیه برگزاری مراسم تقدیر فرایندهای برتر درون دانشگاهی سیزدهمین جشنواره شهید مطهری

معرفی فرآیندهای برتر درون دانشگاهی جشنواره شهید مطهری

فراخوان جشنواره شهید مطهری 1401

شیوه نامه جشنواره شهید مطهری -1401

آیین نامه جشنواره شهید مطهری -1401

فرم ارسال خلاصه فرایند جشنواره شهید مطهری- 1401

جدول شماره 6- اطلاعات صاحبان و همکاران فرایند


6.0.20.0
گروه دورانV6.0.20.0